Co pomáhá na menopauzu

Každý z nás stárne a ačkoliv můžeme stárnutí ovlivnit tím, jak se o sebe budeme starat, nemůžeme ho zastavit. Proces stárnutí je u mužů i u žen odlišný. U obou pohlaví je ale typické, že začne klesat hladina hormonů. V případě žen jde o estrogen. Dokonce i u jednotlivých žen se průběh menopauzy velmi liší a liší se i věk, kdy menopauza přijde. Ten je většinou dán zejména geneticky. Některé ženy prožívají menopauzu bez výraznějších změn nálady a jedinou změnou je často fakt, že se přestane dostavovat menstruace. Nejde však o nic ponižujícího a když přijde menopauza, neznamená to, že byste byla stará nebo že byste už nebyla plnohodnotnou ženou. Muži sice také stárnou, ale nic jako menopauzu nemají, plodní jsou často až do důchodového věku.

Přečkejte menopauzu komfortně

Ženy však mají jen vymezený čas, kdy mohou mít dítě, je proto vhodné početí potomka zbytečně neoddalovat. I když je možné mít dítě i po čtyřicítce, tento věk se považuje už za rizikový je vhodné o dítě usilovat dříve.

Každá žena neprožívá menopauzu snadno, jelikož dochází k výkyvům hormonů, často to ovlivní nálady, dochází mnohdy k podrážděnosti, přibírání na váze, únavě a stavům, které rozhodně nejsou příjemné. Při takových stavech mnoho žen pomyslí na hormonální léčbu. Pokud tušíte nebo cítíte, že se u vás blíží období menopauzy a chtěly byste ho prožít komfortně a bez nepříjemných stavů, můžete vyzkoušet i nehormonální vitamínové doplňky stravy, které mají takové složení, aby účinně, ale přitom šetrně pomáhaly. Ideální volbou je přípravek Sérélys®.

Jde o doplněk stravy, který obsahuje výtažky pylových zrn (komplex PureCytonin®), které podporují menopauzální komfort. Jde o tablety a v každé z nich se nachází 160 mg standardizovaného, čistého a specifického cytoplazmatického extraktu z pylu a 5 mg vitaminu E. Jde o 100% přírodní produkt, žádná chemie. Ačkoliv je přípravek vyrobený z pylů, tyto pyly byly zbaveny svých alergenních obalů, takže je přípravek vhodný i pro alergiky.

Shlédněte také