Ženy jsou sexuálně aktivní i po přechodu

Pouze 30% žen prochází klimekteriem, aniž by pocítily nepříjemné příznaky, které toto životní období každé ženy doprovází, zpravidla to bývají bolesti hlavy, návaly horka, pocení, pocity smutku a deprese. Potíže bývají pouze přechodné a jen málokdy jsou vážnější.

Za vše může estrogen

Při přechodu přichází žena nejen o menstruaci, ale také se velmi sníží produkce ženského hormonu – estrogenu. Kolem padesátky, kdy jsou ženy v přechodu nejčastěji, se ženám snižuje chuť na sex nebo se sexuální prožitek o mnoho sníží, právě díky nízké hladině estrogenu.

Stále více žen se nestydí o svém problému o nechuti k sexu mluvit, a proto se zvyšuje spotřeba hormonů, které ženě chuť k sexu vrátí. Hormonů stačí velmi malé množství, proto není třeba se obávat nějakých vedlejších účinků.

Potřeba stálého partnera

Většina žen má problém po padesátce najít k sexu vhodného stálého partnera, který by byl v jejich věku, byl atraktivní a sexuálně aktivní.

Zatím všechny studie potvrdily, že absence sexu u žen ve vyšším věku není způsobena klimakteriem a úbytkem estrogenu, ale obtížnost, se kterou ženy shání vhodné sexuální partnery. Bohužel, v takovém případě, ženám medicína pomoci nedokáže.

Shlédněte také