Vydejte se poznávat krásy Chorvatska na jaře

Není neobvyklé, že mnoho lidí řeší v zimě jarní a letní dovolenou. Proč nepotěšit své blízké volenou v Chorvatsku před zahájením sezóny a vyhnout se tak davům turistů.

Květen v Chorvatsku obecně přináší teplé počasí a začátek turistické sezóny v mnoha městech a ostrovech. I když není zrovna nejtepleji, je to měsíc, kdy teploty začínají stoupat a je ideální pro ty, kteří zrovna neholdují spalujícím horkým prázdninám. Je to také ideální čas na prohlídku mnoha památek, které Chorvatsko nabízí, protože slunce není příliš horké a neovlivní váš den.

V každém městě na vás dýchne dlouhá historie

V Chorvatsku se nachází mnoho památek světového dědictví UNESCO, včetně města Dubrovník. Město je domovem mnoha historických budov a míst, které z něj dělají kulturní místo, jakým je dnes. Samotná architektura je dostatečným důvodem k návštěvě Dubrovníku. Dovolená levně s bohatými zážitky se může dít v nejen v Dubrovníku.

Úchvatná jarní chorvatská příroda

Květnové teploty dosahují maxima kolem 19 stupňů, což je ideální teplota na túry a výlety. V létě mohou teploty ve špičce často dosáhnout 30 stupňů, a proto může být docela obtížné být celý den venku bez nějaké formy oddechu. Květen je ideální čas pro mnoho aktivit v Chorvatsku, jako je pěší turistika po krásných horách a jízda na kole po malebných cyklostezkách.

Vzhledem k mírnému počasí v květnu nezapomeňte využít turistické stezky v Národním parku Krka, kde si také můžete užít množství divoké zvěře a 7 dechberoucích vodopádů.

Milovníci náročnější turistiky mohou zdolat pohoří Biokovo a navštívit přírodní park Makarská. Po cestě je mnoho zastávek, které nabízejí úžasný výhled na pobřeží Dalmácie, takže nemusíte šlapat až na samotný vrchol, abyste skutečně ocenili, co nabízí.

Jak snadno najít ubytování?

Cesta do Chorvatska na vlastní pěst v jarních měsících je snadnější, když máte zajištěné ubytování. Ubytovanivchorvatsku.cz je web, kde objevíte tisíce různých možností forem ubytování v různých částech Chorvatska.

Shlédněte také