Stejné manželství pro všechny

V poslední době se hodně přetřásá téma sňatků mezi homosexuálními páry a možnost adopce dětí homosexuálními páry. A na druhou stranu se také řeší, jak zrušit kojenecké ústavy a dětské domovy. Tato dvě témata se prolínají více, než by se mohlo na první pohled zdát. Na první pohled je zřejmé, že povolení adopce by přineslo milující domov mnoha opuštěným dětem, navzdory tomu stále mnoho lidí zarytě zastává „tradiční rodinu“, která ve velké většině případů nefunguje, jak by měla. Kolem manželství pro homosexuální páry existuje mnoho mýtů, na kterých si mnoho lidí staví své názory. Ukážeme vám některé z nich.

Homosexuální manželství ohrožuje tradiční rodinu

Tento asi nejrozšířenější mýtus koluje mezi lidmi. Tradiční rodina, pokud funguje, je sice správná, ovšem nevylučuje také jiné alternativy. Homosexuální páry jsou stejně dobrými rodiči jako heterosexuální, jak potvrdily veškeré výzkumy.

Biologičtí rodiče jsou nejlepší

Tímto argumentem se ohání mnoho zastánců tradiční rodiny, ovšem podle statistik, homosexuální páry jsou schpné poskytnou dítěti zázemí a dobrou výchovu stejně, jako biologičtí rodiče.

Děti z „duhových“ rodin se hůře sociálně vyvíjí

Všechny významné studie (mezi ně se nepočítá studie kněze Sullinse nebo výzkum Marka Regneruse) tento blud vyvrátily.

Heterosexuálních párů je více, než právně volných dětí

Není to pravda. Jak české úřady potvrdily, téměř 600 dětí stále čeká na své adoptivní rodiče. Většina z nich nachází svůj nový domov v zahraničí.

Češi manželství pro všechny nepodporují

Všechny seriózní průzkumy se shodly na tom, že Češi jsou rovnocennému manželství pro všechny nakloněni. S manželstvím pro všechny souhlasí více 60% Čechů.

Shlédněte také