Vaginální mykóza – strašák každé ženy

Vaginální mykóza nebo také kvasinková infekce patří mezi obtíže, které způsobují kvasinky. Mají rády vlhké a teplé prostředí a vyšší pH v pochvě.

Na narušení správné rovnováhy má vliv celá řada faktorů, Patří k nim hormonální změny, oslabená imunita, nevhodné hygienické návyky, nevhodné spodní prádlo (především z umělých vláken, příliš těsné), delší pobyt ve vlhkých plavkách nebo nutnost konzumace antibiotik. Také nevhodná strava, která obsahuje vyšší obsah cukrů, může být příčinou vzniku této nepříjemné zdravotní komplikace. Svůj podíl mohou mít i některé druhy onemocnění. Patří mezi ně cukrovka či poruchy imunitního systému.

Příznaky

Mezi nejčastější příznaky patří nepříjemné svědění v intimních partiích, pálení a nepříjemné pocity v oblasti vnějších pohlavních orgánů při močení nebo během pohlavního styku, bělavý výtok, který má konzistenci podobnou tvarohu a může se objevit také jemný otok stydkých pysků.

Léčba

Ideální je, pokud můžete navštívit odborného lékaře. V případě, že to není hned možné, si v lékárně můžete zakoupit tablety či mastičky vhodné pro tento druh obtíží.

Shlédněte také