Jak zastavit chrápání (jednou provždy!) 3. část

7. Vyhněte se určitým potravinám, abyste zabránili chrápání

Je vaše strava bohatá na mléčné výrobky ?

Jíst potraviny, které obsahují mléko a sóju, zejména před spaním, není vhodné, pokud jste chrápač.

Mléko má nepříznivý účinek na sekret v krku, což způsobuje jejich zahušťování. Tento hustý hlen zmenšuje prostor ve vašich ústech, aby vzduch mohl procházet, a zvyšuje tak šanci, že měkké tkáně vibrují proti sobě.

8. Jak zastavit chrápání zpěvem

A konečně, omluva pro zpívání srdce ve sprše!

Zpěv (ať už naladěný, nebo ne) může pomoci posílit svaly v krku. I jednoduché rozcvičky a zpěvová cvičení mohou mít dramatický účinek na část, kterou chrápete.

Posílení krčních svalů za účelem snížení chrápání je zvláště účinné u lidí v určitém věku, protože svalová tkáň je náchylná ke ochabnutí, jak stárneme.

9. Éterické oleje na chrápání

Existuje mnoho neuvěřitelných použití éterických olejů, včetně jejich schopnosti pomáhat s prevencí chrápání.

Nejúčinnější ošetření chrápání jsou ty éterické oleje s dekongestivními vlastnostmi, jako je máta peprná a eukalyptové éterické oleje.

Tyto éterické oleje mohou zmírnit přetížení hrudníku a nosních cest, zvětšit prostor, kterým může proudit vzduch, a snížit šanci na překážky vedoucí k chrápání.

10. Mohl by vitamin C pomoci snížit chrápání

Všimli jste si někdy, že chrápete více, když jste nachlazení? Je to proto, že hromadění hlenu způsobuje zablokování dýchacích cest a dutin. Po celý rok zdravý pomůže omezit vaše šance na nemoc.

Jíst pestrou stravu přírodních potravin je rozhodující pro udržení silného imunitního systému. Pokud chcete jít na míli navíc, zvažte také doplnění vitamínu C, které udělá zázraky pro váš imunitní systém.

Shlédněte také