Jak zastavit chrápání (jednou provždy!) 2. část

4. Změňte polohu svého spánku

Cokoli, co zvyšuje šance na zablokování dýchacích cest, zase zvýší pravděpodobnost chrápání. To je důvod, proč lidé spící na zádech častěji chrápou. Jazyk padá zpět do úst a způsobuje ucpání.

Pokud se snažíte spát na vaší oblíbené straně, zkuste přidat tenisový míček k zadní části pyžama. To vás přinutí spát na vaší straně, protože míč bude příliš nepohodlný na to, abyste si lehli. Můžete také vyzkoušet těhotenský polštář – nemusíte být těhotná, abyste si mohli užít úžasný komfort, který tyto polštáře nabízejí!

5. Otevřete nosní průchody

Když spíme, naše tělo má tendenci se „zapadnout do sebe“. Jedním ze způsobů, jak proti tomu bojovat, je zprůchodnit nos, než se vydáte do postele.

Zablokované nosní průchody jsou jednou z hlavních příčin chrápání, ale existuje jednoduché řešení chrápání, které by mohlo pomoci.

Tajemství?

Horká sprcha. Zatímco drhnete, horká pára bude působit jako dekongestant, čistí a otevírá nosní průchody.

6. Hydratace zabraňuje chrápání

Když jsme dehydratovaní, ústa uschnou a sekret v ústech (hlen) se stanou lepkavými. Díky tomu měkké tkáně častěji vibrují proti sobě, čímž zesilují zvuky chrápání a jsou téměř nesnesitelné!

Začněte sledovat spotřebu vody po celý den. Doporučená denní dávka je kolem dvou litrů vody. Pokud máte mnohem méně než toto, začněte se vědomým úsilím zvyšovat příjem vody. Udělá to zázraky pro vaše chrápání a vaše celkové zdraví.

Shlédněte také