Jak zastavit chrápání (jednou provždy!) 1. část

Chrápání znepříjemňuje život spíše lidem v okolí chrápajícího, kteří větší část noci probdí kvůli nesnesitelnému hlasitému zvuku, které jejich spolunocležník vydává. Tsc, tsc, tsccc nepomáhá nebo jen na chvilku. Chrápání je celkem běžný jev, více než polovina světové populace chrápe není za co se stydět.

Co způsobuje chrápání?

Příčinou chrápání je, že jazyk, ústa, krk nebo dýchací cesty v nose změknou, prostor se zužuje, což brání volnému pohybu vzduchu v našich ústech a krku. Tlak způsobuje vibrace okolních tkání. Výsledkem je hlasitý zvuk v různých objemech.

Co je to obstrukční spánková apnoe (OSA)?

Obstrukční spánková apnoe, také spánková apnoe, je místem, kde se váš krk během spánku uvolní více než normálně, a to do bodu, kdy je normální dýchání přerušeno. Lidé, kteří trpí OSA, mají často problémy se spaním.

Jak okamžitě zastavit chrápání

1. Může vám hubnutí pomoci zastavit chrápání?

Protože chrápání je primárně způsobeno ucpáním dýchacích cest, každá další tučná tkáň kolem krku zvýší vaše šance na chrápání.

Pokud jste hledali inspiraci pro shození pár kil , mohlo by to být ono. Shození jen 1 kg může znamenat obrovský rozdíl!

2. Vyhněte se alkoholu, pokud chcete chrápat méně

Po stresujícím dni jste měli několik sklenic vína a konečně se cítíte uvolněně. Ukázalo se, že vaše tělo bude také uvolněné. Alkohol, kouření a léky, které mají uklidňující účinek, mohou vést ke zvýšení svalové relaxace.

To je skvělé pro pocit klidu, ale ne tak skvělé pro vaše chrápání. Uvolněné svaly = vyšší riziko zablokování dýchacích cest.

3. Léčení chrápání by mohlo být stejně snadné jako vytvoření spánkového vzorce

Řešení chrápání mohou být opravdu tak snadná jako úprava vaší spánkové rutiny, často známá jako „hygiena spánku“.

Trénujte své tělo, aby každý večer usínalo ve stejnou dobu a každé ráno se probudilo ve stejnou dobu, abyste zabránili únavě. Umožní vám také zjistit, kolik spánku vaše tělo potřebuje, aby se zabránilo únavě.

Jak to brání chrápání? Pokud jste unavení, vaše svaly se uvolní více. Uvolněné svaly jsou hlavní příčinou uzavřených dýchacích cest. Pravidelným spánkem se vaše tělo při spánku nemusí tolik uvolnit.

Shlédněte také