Problémy s erekcí trápí stále více mužů

„Promiň“ se často ozývá z ložnic párů, které se těšili na vášnivou noc. Zejména u mužů, kteří přesáhli čtyřicet let, se problémy s erekcí objevují ve více než polovině případů. Někdy se jedná pouze o jednorázovou záležitost, způsobenou stresem či únavou, často však je porucha erekce příznak závažnějšího fyzického nebo psychického problému.

Psychické potíže

Muže, které trápí malé nebo vůbec žádné ztopoření penisu, ženy odmítají, přitom právě cvik a důvěra je často problému zbaví. Následná nejistota muže se ještě více odráží v jeho problémech s erekcí. Ženy často muže ještě více znervózní, ať už vědomě či nevědomě.

U mladých mužů bývá důvodem problémů s erekcí nejčastěji nervozita a stud, ostatně i starší muži mají problém s erekcí, pokud jim na jejich výkonu velice záleží a blíží se k sexu s vysněnou partnerkou.

Fyzické potíže

Nejčastějším důvodem poruch erekce je cévní zásobení penisu, zejména u starších mužů dochází postupem času ke kornatění tepen.

Nervová onemocnění, ale také úrazy jsou častou příčinou poruch erekce u mužů všeho věku.

Pozor na nelegální léky

Na trhu existuje velké množství doplňků stravy, podporující erekci, ovšem e-shopy pochybného původu nabízí „léky“, které jsou často u nás nelegální. U každého doplňku musí být k dispozici složení a vyplatí se nakupovat pouze u prověřených prodejců.

Nejlepší alternativou je zahodit stud a své problémy prokonzultovat s odborníkem.

Shlédněte také