Co dělat, když vám to ve vztahu skřípe?

Vztah, stejně jako květina, potřebuje pravidelnou péči. Pokud se o něj nebudete starat, může to v něm začít skřípat nebo se vám rozpadne pod rukama.

Jak zachránit vztah?

Pokud i vy cítíte, že váš vztah již není to, co býval na počátku a jestliže o svého partnera stále stojíte, musíte něco udělat.

  • Komunikace

Bez komunikace nemůže existovat žádný vztah, zvláště pak, pokud trvá dlouhou dobu. Jestliže se vám nelíbí stereotyp nebo se ve vztahu necítíte nejlépe, je potřeba to partnerovi říci, možná zjistíte, že je na tom obdobně. Pak můžete společně hledat řešení schůdná pro oba.

  • Vybočení ze stereotypu

Jestliže se vám zdá, že jsou všechny společné dny stejné, udělejte něco jinak. Můžete naplánovat prodloužený víkend spojený s odpočinkem, aktivním či pasivním. Můžete tak společně zažít něco hezkého. Vytvoříte si nové vzpomínky.

  • Návrat v čase

Připomeňte si, proč jste spolu, zavzpomínejte na společné začátky. Zkuste si zavzpomínat na první schůzku a třeba si ji zopakovat. Vracejte se v čase, díky čemuž si osvěžíte zapomenuté city.

  • Podpora

Každý ví, že ve dvou se to lépe táhne, buďte tedy svému partnerovi oporou v krušných chvílích. Podpořte ho, naslouchejte mu a v žádném případě ho neobviňujte, i když si potíže přivodil vlastní vinou.

  • Okořenění sexu

Kamenem úrazu a častou příčinou neshod, především v dlouhodobém vztahu, bývá i neuspokojivý sex. Pokuste se vyzkoušet něco nového, určitě tím partnera překvapíte, dejte však pozor, aby to překvapení nebylo nepříjemné. Pokud jste spolu delší dobu, svého partnera znáte a víte, co se mu bude líbit a s čím naopak nemusí souhlasit.

Shlédněte také